O
spolEčnosti

O spolEčnosti

Společnost HIRSCH Czech Republic, člen skupiny HIRSCH Gruppe, vznikla 1.1.2023 fúzí firem Novopol s.r.o. a Morapal s.r.o.
Firma Novopol s.r.o. se sídlem ve Velkém Třebešově u České Skalice byla tradičním výrobcem pěnového polystyrenu a nasávané kartonáže, v roce 2015 byla výroba rozšířena o produkci recyklovaného polystyrenu a výrobků z něj, které jsou svými parametry srovnatelné s výrobky ze standardního EPS.

Firma Morapal byla také založena v roce 1992 pod názvem Morávek a Král s.r.o. Tato firma se zabývala výrobou produktů ze dřeva a rovněž výrobků z EPS.

Společnost HIRSCH Czech Republic s.r.o. nadále navazuje na historii obou firem v rámci produkce v celkem 4 závodech v České republice.
V závodech v České Skalici a ve Velkém Třebešově se společnost zaměřuje především na výrobu obalů a ochranných prvků z pěnového polystyrenu (včetně recyklovaného polystyrenu), které se využívají např. pro balení elektroniky, potravin a strojírenských součástí, dále pak výrobků z nasávané kartonáže (přepravní palety, obaly apod.) a desek pro podlahové vytápění.

V závodech v Uničově a v Července se společnost HIRSCH Czech Republic zabývá výrobou produktů ze dřeva jako jsou přepravní palety, dřevěné výztuhy a proklady a rovněž výrobou obalů z polystyrenu.
Firma disponuje vlastní extruzní linkou pro zpracování odpadového polystyrenu. V rámci zpracování odpadového EPS je společnost HIRSCH Czech Republic s.r.o. lídrem v této výrobě vzhledem k faktu, že totožnou technologii využívá pouze jedna další firma v rámci EU.